Desítky ukrajinských dětí se již aktivně účastní výuky

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Musí si zvykat na nové prostředí i jinou řeč, přesto se již aktivně účastní výuky. Ukrajinských dětí na školách přibývá, jsou řazeny do různých ročníků, i když učitelé zatím neměli možnost prozkoumat jejich získané znalosti.

V posledních týdnech zamířilo do hradecký základních škol přes sto ukrajinských dětí různých věkových kategorií, které se aktivně účastní řádné výuky. Prvotním problémem může být jazyková bariéra, výhodou jsou pak kantoři, kteří ovládají angličtinu nebo i ruštinu. Je také zapotřebí, aby se děti aklimatizovaly a postupně si zvykaly na cizí prostředí. Počet žáků z války sužované země se neustále navyšuje. „Zatím máme nastaveno to, že bychom vzali třicet ukrajinských dětí, které bychom byli schopni relativně bez problémů začlenit v rámci stávajících možností do výuky,“ říká ředitel ZŠ Pouchov Jiří Otčenášek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.