Hasiči zasahovali u jedenácti bouraček, vyhasly při nich dva lidské životy

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Lázně Bělohrad)

KRÁLOVÉHRADECKO – Střet náklaďáku s chodcem, nehodou sražená pouliční lampa, pád cyklisty z kola, nebo náraz motorkáře do dopravní značky. Nejen u těchto dopravních nehod bylo zapotřebí od uplynulého pátku do neděle hasičů. Na mnoho míst musela bohužel také záchranka.

Na Hradecku se stala čtyři dopravní nehody. K první z nich došlo v pátek půl hodiny před polednem. V Novém Bydžově se střetlo nákladní auto s chodcem. Na místě zasahovali místní profesionální hasiči. Chodec byl v péči zdravotnické záchranné služby.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K dalším dvěma bouračkám došlo během soboty. Krátce před desátou hodinou dopolední se v Hradci Králové střetla na křižovatce ulic Brněnská a Jana Masaryka tři osobní auta. Jeden člověk se zranil a byl v péči záchranářů. Místní profesionální hasiči z centrální stanice zabezpečili místo nehody i havarovaná auta. Na místě nehody došlo k poškození zábradlí o čemž byly informovány technické služby.

K další nehodě v královéhradecké metropoli došlo krátce před třetí hodinou odpolední. Na Slezském Předměstí došlo na silnici č. 11 ke střetu dvou osobních vozidel. „Jedno z aut srazilo sloup veřejného osvětlení, který pak zůstal ležet částečně v komunikaci, poškozeno bylo i dopravní značení,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Na místě zasahovala místní jednotka profesionálních hasičů z centrální stanice, která uklidila silnici. Naštěstí se při bouračce nikdo nezranil.

V neděli se stala na silnici č. 11 ve Lhotě pod Libčany nehoda dvou osobních vozidel. Ta po střetu obě skončila mimo silnici. K nehodě došlo krátce po půl desáté dopolední. Při události zasahovali profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic. Jednotky zajistily místo nehody. Bohužel se zranili čtyři lidé, kteří skončili v rukou zdravotnické záchranné služby.

Na Jičínsku se staly také čtyři dopravní nehody, ke dvěma z nich došlo v pátek. Krátce po půl třetí v noci, na silnici č. 32 v Podhradí u části Čejkovice, bouralo osobní auto, které vyjelo ze silnice a narazilo do stromu. Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka Libáň zabezpečili místo události i havarované vozidlo. Poté jednotky pomáhaly nasvěcovat místo nehody k policejnímu vyšetřování. Při nehodě bohužel zahynul šofér vozidla. O této dopravní nehodě jsme vás informovali ve článku: Dvaatřicetiletý šofér Mitsubishi nepřežil náraz do stromu.

Ve dvě hodiny odpoledne v obci Samšina, na silnici č. 16 u části Drštěkryje, se střetla dvě osobní vozidla. Naštěstí se nikdo nezranil. Následky bouračky odklidili profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka ze Sobotky.

V sobotu, těsně před pátou hodinou odpolední, kvůli zdravotní indispozici spadl z kola cyklista. K nehodě došlo v Jičíně v ulici Pod Koželuhy. Místní profesionální hasiči spolupracovali se záchranáři při poskytovaní první pomoci.

V neděli krátce po šesté hodině ranní přispěchalo několik hasičských jednotek k tragické dopravní nehodě na silnici č. 284 mezi Lázněmi Bělohrad a obcí Tetín. „Vůz byl nalezen mimo komunikaci převrácený na střechu. Z vozidla byla vytažena osoba, která bohužel utrpěla při nehodě taková zranění, kterým na místě podlehla,“ sdělila ke smutné události mluvčí hasičů. Jednotky zabezpečily místo události i vrak nabouraného auta, poté ho pomohly naložit na odtah. O nehodě jsme vás informovali v článku: Za volantem zahynul 38letý řidič Volkswagenu.

Na Rychnovsku se staly dvě dopravní nehody. K první z nich došlo v pátek krátce před polednem. Na silnici č. 311 v obci Deštné v Orlických horách, nedaleko Masarykovy chaty havaroval osobní automobil. Profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolná jednotka ho našli na převisu příkopu, a hrozil jeho další pád. Hasičům se podařilo auto vyprostit, to pak mohlo pokračovat dál v jízdě.

V sobotu, krátce před půl pátou odpolední, na silnici v katastru Říček v Orlických horách se střetla dvě osobní auta. „Nehoda byla se zraněním osob. Profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Rokytnice v Orlických horách zajistili havarované vozy a pomohli odstraněním následků nehody,“ komentuje zásah mluvčí hasičů.

Na Trutnovsku se stala jedna nehoda, k té došlo v sobotu krátce před pátou hodinou odpolední v Úpici. Motorkář na silnici č. 14 narazil do dopravní značky a potřeboval péči zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a místní dobrovolná jednotka. Hasiči zajistili místo bouračky.