Na 25letého recidivistu čekala před věznicí zásahová jednotka

ilustrační foto

JIČÍNSKO – Nenapravitelného mladého muže, který má v rejstříku trestů již sedm záznamů v uplynulých dnech zadržela zásahovka před vězením ve Valdicích. Poté byl předán jičínským kriminalistům, kteří mu sdělili několik obvinění.

Odsouzený muž měl v listopadu loňského roku ve valdickém vězení, udělat díru do dveří, kterou se protáhl na chodbu. Poté vyhrožoval dozorcům, že má v ruce žiletku a že je podřízne. Pak se dal na útěk, bohužel ho nezastavily žádné výzvy vězeňské služby. Místo toho se otočil a zaútočil na jednoho z dozorců, kterého opakovaně udeřil pěstí do obličeje. Vězeň byl poté velmi rychle zpacifikován ostatními dozorci pomocí donucovacích prostředků.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Kriminalisté muže obvinili ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě ve stádiu pokusu a přečinu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, za což mu v případě prokázání viny hrozí až 6 letý pobyt za mřížemi,“ říká policejní mluvčí Eliška Majerová.

Pětadvacetiletý muž se v kriminále obdobného chování dopustil opakovaně i v minulosti. Ničil majetek a několikrát napadl úřední osobu. Recidivista, který byl naposledy odsouzen v roce 2018, je nyní stíhán vazebně.