Na nábřeží pokračují s výsadbou nových stromů

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – K nevůli některých občanů byly v nedávných dnech pokáceny stromy na nábřeží, nyní se ale usilovně pracuje na jejich nové výsadbě a to i v dalších lokalitách. Ve výsledku půjde o necelou stovku vzrostlých stromů.

Místní technické služby mají v plánu vysadit do konce dubna přes devadesát vzrostlých stromů. Šest lip doplní stromořadí na Smetanově nábřeží, na Tylově nábřeží mezi Tyršovým a Pražským mostem bude obnoveno stromořadí podél parkoviště lipami a javory. Lípy přibydou také mezi Pražským mostem a Hučákem a dále i na nábřeží podél pravého břehu Labe. Doplnění zeleně by se měli dočkat občané i v Úprkově ulici v Malšovicích, lípy a javory by měly být vysázeny podél silnice. „Jsem ráda, že se v našem městě sází a ne pouze kácí. Hradec byl vždy městem zeleně a věřím, že to tak zůstane i nadále,“ dodává místní rodačka a učitelka v důchodu Jitka Abertová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.