Stavba slibovaného chodníku se odkládá

TRUTNOVSKO – Chybí zde chodník pro pěší, proto na městě rozhodli o jeho vybudování podél frekventované silnice. Když vysoutěžili zhotovitele stavby, zjistili, že ke stavebním pracím zatím ale nemůže dojít v takovém v rozsahu, jak bylo plánováno.

Ve Dvoře Králové nad Labem v místní části Verdek bylo v plánu postavit nový chodník o délce zhruba 430 metrů s novou kanalizací. Při předávání staveniště se však vyskytly problémy s některým z přilehlých pozemků, který měl zajistit přístup do dané oblasti. Nyní jsou tak stavební práce blokovány, město počítalo s investicí okolo patnácti milionů korun. Chodník měl vést podél frekventované silnice II. třídy, konkrétně od křižovatky s ulicí Nový Vorlech až k autobusové zastávce Verdek, kde měl být vybudován i nový přechod. „V tuto chvíli děláme vše pro to, aby mohla být stavba chodníku, byť v omezeném rozsahu, realizována. I proto připravujeme další jednání se všemi zainteresovanými stranami,“ říká místostarosta Jan Helbich.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.