Za řídítky čtyřkolky seděl opilý, bez helmy a řidičáku, naštěstí daleko nedojel

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – Na Velikonoční pondělí jistě dlouho nezapomene sedmačtyřicetiletý muž, který se svou čtyřkolkou značky CF MOTO krátce po osmé hodině večerní boural. Zas řízení pod vlivem alkoholu nyní hříšníka čeká zákaz řízení, tučná pokuta, nebo pobyt ve vězení v délce 6 měsíců až 3 roky.

K nehodě došlo v Trutnově v ulici Vápenka. „Dle zjištěných skutečností došlo k nehodě pravděpodobně tak, že 47letý řidič při vyjíždění z garáže nezvládl na příjezdové komunikaci řízení, dostal smyk, po kterém čelně narazil do vrat sousední garáže,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po nárazu do vrat se čtyřkolka převrátila na pravý bok. Šofér se na místě podstoupil dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která ukázala pozitivní výsledek 1,6 promile. Jelikož hříšník utrpěl lehké zranění, musel být převezen do nemocnice k ošetření. Na čtyřkolce je škoda za zhruba 10 tisíc a na vratech 15 tisíc korun.