Hasiči zasahovali u čtyř bouraček, při jedné z nich bylo zapotřebí hydraulického zařízení

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Třebnouševes)

KRÁLOVÉHRADECKO – Dva střety osobních aut, náraz osobního vozidla do zdi u silnice a střet nákladního vozidla s osobním. Během včerejšího dne se hasičské jednotky rozhodně nenudili, bohužel se při nehodách zranili dva lidé a bylo tedy zapotřebí i zdravotnické záchranné služby.

Na Hradecku se stala jedna dopravní nehoda a to přímo v královéhradecké metropoli. Krátce po čtvrté hodině odpolední se na Pospíšilově třídě srazila dvě osobní auta. Naštěstí se nikdo nezranil. Místní profesionální hasiči z centrální stanice zajistili místo události a zkontrolovali, jestli neunikají pohonné hmoty.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na Jičínsku bylo zapotřebí hasičů u dvou bouraček. Těsně po osmé hodině ranní se na kruhovém objezdu v katastru obce Holín srazilo osobní a nákladní vozidlo. Jičínští profesionální hasiči se postarali o úklid vozovky od střepů a úlomků.

V obci Třebnouševes na křížení silnic č. 35, 326 a odbočky na část Vinice došlo ke střetu dvou osobních automobilů a to krátce po jedné hodině odpolední. K místu nehody přispěchaly tři hasičské jednotky, které musely pomocí hydraulického zařízení vyprostit jednoho zraněného člověka, který zůstal zaklíněn v autě. O zraněného se postarala zdravotnická záchranná služba. „Jedno z aut tvořilo překážku v komunikaci č. 35, druhé auto se nacházelo v odbočce na část Vinice. Jednotky zabezpečovaly místo události, provedly opatření proti vzniku požáru a odpojily akumulátory. Dále zasypaly a zlikvidovaly unikající provozní náplně,“ komentuje zásah mluvčí hasičů Martina Götzová. Poté co byla obě nabouraná vozidla naložena na odtah se jednotky postaraly o úklid vozovky. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hořic, profesionální jednotka podniku ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí a dobrovolná jednotka Hořice.

Na Náchodsku se stala jedna bouračka v České Skalici. Krátce před třetí hodinou odpolední, museli do Maloskalické ulice přispěchat profesionální hasiči z Jaroměře. Zde došlo k nárazu osobního auta do zdi u silnice. Zasahující jednotka ošetřila jednoho zraněného, dále zabezpečila místo události, usměrňovala v místě dopravu a likvidovala unikající provozní kapaliny. Místo si poté převzali k vyšetřovaní policisté.