Osmatřicetiletou řidičku stál čelní střet s kamionem život. Další dva spolucestující se těžce zranili

foto: Policie ČR

RYCHNOVSKO – Dnes o půl třetí v noci  došlo na silnici 1/14 mezi obcemi Dobruška a Chábory k tragické dopravní nehodě. Proč přejela řidička do protisměru a další veškeré okolnosti této velice smutné nehody řeší rychnovští policisté.

„K dopravní nehodě došlo dle dosud zjištěných skutečností tak, že řidička vozidla Renault z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru a tam se čelně srazila s protijedoucím kamionem Volvo,“ říká policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnov nad Kněžnou, za pomoci dobrovolné jednotky z Opočna. „V osobním autě zůstali zaklíněni tři lidé, pomocí hydraulického nářadí je hasiči postupně vyprostili ven. Všechny tyto tři osoby byly v péči zdravotnické záchranné služby, na místě zasahoval i vrtulník LZS. Posádka ZZS se postarala také o řidiče nákladního vozidla,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. I přes veškerou snahu všech zasahujících 38letá žena svým zraněním na místě podlehla, její dva spolujezdci byli do nemocnice transportováni sanitkou a vrtulníkem.

Silnice byla až do páté hodiny ranní zcela neprůjezdná pro nákladní dopravu, poté byla doprava řízena kyvadlově až do sedmé hodiny ranní. Osobní auta musela jet objížďkou přes Dobrušku – Opočno – Semechnice – Podbřezí – Rychnov nad Kněžnou. Škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na zhruba 225 tisíc korun.

foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje