Chtěl koupit herní konzoli, místo toho přišel o více než 10 tisíc korun

ilustrační foto

NÁCHODSKO – Policisté pátrají po totožnosti neznámého hříšníka, který se pomocí internetového portálu dopustil podvodu. Šejdíř vystavil inzerát na prodej herní konzole, 41letý muž prodejce kontaktoval, v tu chvíli však ještě netušil, že ho prodávající okrade.

Kupující zaslal dle instrukcí 15 tisíc korun ze svého účtu na účet prodávajícího. Zakoupenou konzoli však neobdržel a peníze mu nebyly také vráceny. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a případem se intenzivně zabývají,“ říká mluvčí policistů Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté znovu varují – pokud nakupujete přes internet, buďte obezřetní ! Anonymita nahrává podvodníkům, nikdy nevíte, kdo je na druhé straně monitoru. Vybírejte si prověřené obchody. Výhodně nižší cena proti normálu je podezřelá. Nikdy neplaťte celou částku předem!

Policisté radí, jak nakupovat přes internet:

  • Zadejte údaje o společnosti nebo jméno prodávajícího do internetového vyhledávače. Díky tomu můžete zjistit, jaké zkušenosti s nimi mají jiní lidé.
  • Platbu předem provádějte jen tehdy, jde-li o skutečně důvěryhodného obchodníka. Jistě nedáte peníze na ulici neznámému člověku s příslibem, že Vám v budoucnu dodá věc. Na internetu tak však řada uživatelů činí. Platbu předem provádějte jen tehdy, pokud jste si jisti, že jednáte s důvěryhodným dodavatelem.
  • Mezi obvyklé znaky podvodu patří špatná jazyková úprava, požadavek platby předem v hotovosti či převodem, další požadavky na platby pod smyšlenou záminkou (clo, pojištění, přibalení většího počtu kusů výrobku) a tak podobně. Pamatujte si, že pokud se nabídka zdá příliš výhodná, než aby byla skutečná, tak nejspíš skutečná není.
  • Pokud se však stanete obětí podvodu, obraťte se na policii.