Část parku musela být uzavřena, lidem hrozilo nebezpečí

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Vzhledem k tomu, že topoly začaly ohrožovat okolí, bylo nejprve doporučeno jejich odstranění, nakonec se ale rozhodlo o jejich osudu jinak. Část parku je momentálně na dobu nezbytně nutnou občanům uzavřena.

Ve východní části Jiráskových sadů musel být v posledních dnech uzavřen průchod pod velkými topoly. Důvodem je opadávání větví jednoho z nich, do doby ořezu považují tento prostor místní technické služby za nebezpečný. I když bylo doporučeno odstranění těchto stromů, město se nakonec rozhodlo, že je na místě ponechá. Jedná se totiž o stromy s největším průměrem kmenů ve městě, topol černý je navíc kriticky ohrožený druh. Je zapotřebí ale zajistit jejich stabilitu. „Jsem ráda, že stromy v parku nakonec zůstanou, byla by jich škoda. Kácení bych volila jako poslední možnost. Věřím, že péče o ně bude dostačující, aby nám ve městě dlouho vydržely,“ říká místní seniorka Jitka A.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.