Oprava posledního kiosku bude letos dokončena

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Secesní kiosky v centru města procházejí postupně generálními opravami, letos dojde i na ten poslední. Po rekonstrukci za miliony bude objekt nabídnutý k pronájmu podnikatelům.

V posledních letech byly postupně obnovovány Kotěrovy kiosky na Pražském mostě, letos na jaře byla zahájena oprava toho posledního. Je umístěn na Tylově nábřeží na levé straně mostu ve směru do historického centra. Bude vyměněna střecha, okna, dveře a také omítka i podlaha. Práce by měly být dokončeny koncem roku a budou stát okolo šesti milionů korun. Po kompletní rekonstrukci si ho bude moci případný zájemce pronajmout. „Při hledání nájemců do těchto historických kiosků musíme samozřejmě dbát na to, že se jedná o kulturní památku. Od odboru památkové péče máme stanoveno několik podmínek, které musí budoucí nájemce dodržet. Vyloučeno je například využití vyžadující odvětrávání prostoru,“ dodává za město Pavel Marek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.