Řídil pod vlivem drog, v autě navíc převážel marihuanu, hašiš, extázi, LSD a kokain

foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj

KRÁLOVÉHRADECKO – Pětatřicetiletý šofér vozidla Subaru Justy na sebe upozornil nejen nepřiměřenou rychlostí, ale také zmatenou jízdou z levého do pravého jízdního pruhu. Královéhradečtí celníci ho z dálnice D11 pomocí výstražného zařízení navedli na exit 76. kilometru ve směru na Hradec Králové ke kontrole.

K události došlo na začátku února tohoto roku. Celníci položili muži klasickou otázku, jestli nepřeváží alkohol, cigarety, narkotika či zbraně. Na což muž odvětil negativně. Na zadním sedadle však hlídka našla kartonovou krabici, která byla přebalena černou fólií a uvnitř ní byly tři igelitové tašky obsahující marihuanu a kokain. „K jejich vlastnictví se pětatřicetiletý Čech osobně přihlásil a jedním dechem dodal, že v batohu umístěném rovněž na zadním sedadle převáží další množství marihuany a kokainu a také LSD, hašiš a extázi,“ říká ke kontrole hříšníka mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hradečtí policisté si od hlídky celní správy převzali případ řidiče k dořešení. Pětatřicetiletý muž jim sdělil, že si vypěstoval pět rostlin marihuany během minulého roku na Náchodsku. Poté je usušil a vyrobil z nich marihuanu a hašiš, které na různých akcích vyměňoval za jiná narkotika. „V rámci provedené silniční kontroly jsme u řidiče zajistili drogy, přičemž po provedení odborného vyjádření z oboru kriminalistika, odvětví chemie se jednalo o marihuanu (870 g), hašiš (9,5 g), extázi (7,4 g), LSD (9 papírků) a kokain (4,05 g),“ říká policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Za pozitivní test na drogy hrozí hříšníkovi ve správním řízení pokuta až 20 tisíc korun, za výrobu a přechovávání omamné a psychotropní látky může jít do vězení až na 5 let.