Šestadvacetiletý cizinec i přes zákaz řídil a způsobil nehodu

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – Včera během odpoledne udělal mladý muž hned dva přestupky. Za volantem osobního auta Škoda Felicie seděl pravděpodobně opilý, a navíc při couvání naboural zaparkované vozidlo Škoda Octavia. Nehoda je nyní v šetření trutnovských policistů.

Nejprve muže ke kontrole zastavili policisté z Úpice, kolem třetí hodiny odpolední v Radči. Při ní jevil známky opilosti. „Po zákonné výzvě policistů se odmítl řidič podrobit dechové zkoušce na alkohol, ale i lékařskému vyšetření, které je spojené s odběrem biologického materiálu. Dále jsme mu tedy zakázali další jízdu a ve správním řízení mu hrozí až 50 tisíc korun pokuta,“ říká policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O dvě hodiny déle se stala ve stejné obci u garáží bouračka, jejímž viníkem byl 26letý cizinec, který měl z Radče udělen zákaz řízení. Muž se při couvání nechoval ohleduplně a naboural do Škody Octavie. Tentokrát už policisty poslechl a podrobil se lékařskému vyšetření, které zjistí, jestli byl cizinec pod vlivem alkoholu. Na obou osobních autech vznikla škoda 11 tisíc korun.