Se ženou a tři dětmi se na jezu převrátila kánoe, na místo musela záchranka

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Tři  hasičské jednotky musely včera krátce před třetí hodinou odpolední přispěchat do Ratibořic k místnímu splavu k záchraně osob. S sebou měly jak motorový, tak nafukovací člun. Na stejném místě před několika dny trénovaly záchranu z turbulentního proudění.

K události došlo na jezu Zlíč nedaleko od Vilémova mostu v Babiččině údolí. Všichni čtyři lidé byli zachráněni z vody ještě před příjezdem hasičů. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byli všichni v její péči. Jedno z dětí bylo nutné převést do nemocnice. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda za pomoci dobrovolné jednotky z České Skalice.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Záchrana osob z vody pod jezem může být velmi nebezpečná a náročná. Přesně v místě, kde došlo k dnešní události, jsme záchranu cvičili už na jaře. Úpa je u vodáků oblíbená, ale pozor, právě dva jezy blízko u sebe – u obce Zlíč a známý Viktorčin splav – patří k těm nebezpečným,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.