Záchranku zasáhlo utržené kolo i s kusem nápravy, zrovna když jela k pacientce

foto: Policie ČR

RYCHNOVSKO – Život někdy přináší neuvěřitelné situace. Jedna z nich se stala uplynulou neděli, když byla zdravotnická záchranná služba u dopravní nehody těsně před tím, než se stala. K bouračce došlo na silnici II/298 mezi Dobruškou a Opočnem.

Záchranářská posádka z Rychnova nad Kněžnou spěchala k nemocné ženě, když těsně před půl sedmou večerní v protisměru narazilo osobní auto do stromu. Náraz způsobil utržení kola i s kusem nápravy, to doslova letělo na vůz zdravotníků. Kolo naštěstí minulo kabinu a narazilo do levé přední části zdravotnického vozidla.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„V havarovaném automobilu to už bylo trochu horší. Jeden ze tří cestujících utrpěl vážné zranění, které mu záchranáři ihned ošetřili a na místo povolali posádku LZS z Hradce Králové. Ta nakonec zraněného převezla do nemocnice v Hradci Králové. Druzí dva muži z vyvázli z nehody bez zranění,“ říká mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák.