Městská policie hledá dobrovolníky, kteří dohlédnou na děti při cestě do školy

foto: Městská policie Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Zajistit bezpečné přecházení dětí při cestě do školy je celoročním úkolem strážníků, ti denně stojí u nejrizikovějších přechodů pro chodce. Kapacity však nestačí pokrýt i další místa, proto se městští policisté obracejí na veřejnost s prosbou o pomoc.

Za téměř polovinou dopravních nehod chodců stojí děti, které neopatrně vstoupily do vozovky nebo špatně odhadly riziko při přecházení silnice. „Děti do deseti let přitom nedokáží předvídat a nechápou spojení příčiny a důsledku. Vědí, že přechod pro chodce je bezpečné místo, a jsou přesvědčeny, že se jim nemůže nic stát. Jsou ohroženou, ale na druhou stranu také nejsnáze ovlivnitelnou věkovou kategorií účastníků silničního provozu,“ říká mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zájem ze stran škol i rodičů o dohled nad bezpečností dětí je obrovský. Proto by městská policie uvítala dobrovolníky, kteří by měli o tuto činnost zájem. Bude s nimi uzavřena: „Dohoda o provedené práci“.