Začala oprava mostu v centru města

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Dlouho připravovaná revitalizace oblasti u zimního stadionu právě odstartovala, motoristy nepřekvapí úplná uzavírka, která začala již před časem kvůli úpravám křižovatky u schodiště Bono Publico. Omezení v dopravě potrvá necelého půl roku.

Poslední květnové pondělí byla zahájena oprava Moravského mostu v centru královéhradecké metropole. Prostor u zimního stadionu se dočká také nového povrchu a chodníků. Stavební práce by měly trvat zhruba pět měsíců, po tuto dobu bude všem řidičům most zcela uzavřen. Projít budou moci jen chodci, a to pouze jen určitou částí lokality. Celkové náklady by se měly pohybovat ve výši dvaadvacet milionů korun. „Oprava Moravského mostu se připravovala již delší dobu, ale nebylo jednoduché připravit uzavření této frekventované oblasti. Jako vhodné se nám proto pro opravy mostu jevilo využít uzavírky, která zde teď několik měsíců je kvůli stavebním pracím na křižovatce Fortna a přestupnímu terminálu MHD,“ říká za město Pavel Marek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.