Rozsáhlá rekonstrukce vstupuje do další fáze

Foto ilustrační

TRUTNOV – Jen co byla dokončena první etapa stavebních prací, začíná další fáze rekonstrukce jedné z ulic. Úpravy by měly být kompletně hotové letos na podzim, po celou dobu je však dané místo zcela neprůjezdné.

První etapa stavebních prací v Národní ulici byla ukončena, proto ve středu 1. června mohla být zahájena etapa druhá. Nejprve bude v lokalitě od křižovatky s ulicí Blanická po křižovatku s Českou ulicí vyměněn vodovod a kanalizace, následně dojde i na plyn a telekomunikační služby. „Kompletní proměny se dočkají chodníky, povrch vozovky a také část zeleně. Do konce léta bychom chtěli položit finální vrstvu asfaltu tak, aby tato část byla hotová před začátkem školního roku,“ dodává starosta města Michal Rosa.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Letos by mělo dojít ještě k zahájení třetí etapy, po celou dobu prací je ulice pro všechny řidiče úplně neprůjezdná s výjimkou vozidel IZS. Rekonstrukce o nákladech necelých patnáct milionů korun by měla být dokončena v listopadu.