Pět šoférů se během hodiny ocitlo v kuriózním souběhu dvou nehod

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Vše se seběhlo v pondělí krátce před jednou hodinou odpolední na čtyřproudé silnici 1. třídy č. 16 ve směru jízdy od Jičína, před kruhovým objezdem u Úlibic. Policisté intenzivně pátrají po řidiči nákladního vozidla, který byl účastníkem dopravní nehody a z místa poté ujel.

„Dosud nezjištěný řidič nákladního automobilu měl začít předjíždět do levého jízdního pruhu, kde zřejmě přehlédl souběžně jedoucí vozidlo Škoda Fabia. Následně došlo ke střetu zadní části nákladního vozidla s pravou přední částí fabie, která byla vlivem nárazu odhozena do středových svodidel,“ říká mluvčí policistů Eliška Majerová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hlídka u 24letého řidiče osobního auta provedla dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která ukázala negativní výsledek. Policisté žádají šoféra nákladního auta a také případné svědky události, kteří by mohli poskytnout jakékoli informace, ať kontaktují jičínský dopravní inspektorát na telefonním čísle 974 533 250, nebo tísňovou linku 158.

Ke druhé nehodě došlo vzápětí na místě, kde skončila ta první. „Rodinného příslušníka, který přijel vozidlem Škoda Rapid 24letého řidiče na místo dopravní nehody podpořit, totiž při předjíždění jiného dosud neznámého nákladního automobilu zřejmě přehlédl řidič vozidla Hyundai a do rapida tak narazil,“ sděluje dále k události mluvčí. Osobní auto Hyundai bylo vlivem nárazu odhozeno na zadní část předjížděného nákladního vozidla. Řidiči škodovky a hyundaie byli podrobeni dechové zkoušce, která byla v obou případech negativní. Naštěstí se ani u jedné nehody nikdo nezranil.