Žáci dostali na den dětí originální dárek

Foto: Oficiální www města Náchod

NÁCHOD – Původní prostory byly pro zájmové činnosti již značně nevyhovující, musely být proto zrekonstruovány a moderně vybaveny. Slavnostní otevření proběhlo v rámci dne dětí.

Ratolesti dostaly na Mezinárodní den dětí dárek v podobě nově otevřené přírodovědné a technické učebny a chovatelské stanice v areálu Střediska volného času Déčko Náchod. Slavnostní přestřižení pásky proběhlo ve středu 1. června za účasti všech, kteří se na stavbě nového zázemí tzv. Tlapíkárny podíleli. Děti, které Déčko navštěvují, mají nyní k dispozici nové moderní prostředí, aby mohly rozvíjet své znalosti a schopnosti. Projekt byl z větší části financován z prostředků EU. „Cílem projektu realizovaného od června loňského roku je zajistit kvalitní a dostupné zájmové vzdělávání zejména pro výuku přírodních věd, řemeslných a technických oborů, cizích jazyků a prací s digitálními technologiemi s důrazem na zvýšení uplatnitelnosti absolventů na trhu práce,“ dodává za město Nina Adlof.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.