Požár digestoře a zaplavená silnice, hasiči zažili rušnou noc

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Nejdříve byl vyhlášen pro hasičské jednotky poplach kvůli plamenům ohně, které řádily v bytě v paneláku, krátce na to došlo k poruše na vodovodního potrubí a velkému úniku vody na komunikaci V Lipkách.

Do Formánkovy ulice přispěchali tři hasičské jednotky, krátce po půlnoci, kvůli požáru digestoře v bytové jednotce panelového domu. Jednotky požár velmi rychle zlikvidovaly. Jeden člověk se nadýchal zplodin z hoření a musel být předán do péče zdravotnické záchranné péče. Bohužel došlo k požáru kvůli nedbalosti, škodo je zhruba za 30 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, stanice Hradec Králové-Pražská a dobrovolná jednotka Třebeš.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Půl hodiny po půlnoci čekala hasiče další práce. Na jejich tísňovou linku byla nahlášena porucha vodovodního potrubí, kvůli čemuž došlo k masivnímu úniku vody v místě křížení okruhu s ulicí V Lipkách. Silnice byla značně zaplavena. „Na místo jela od požáru stanice Hradec Králové – Pražská. Hasiči zajistili prostor a poskytovali technickou pomoc vodárenským technikům. Mimo jiné pomohli s čerpáním vody z jedné z šachet, aby mohla být voda uzavřena,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.