Obchodní zóny mají být propojeny, chybějí na to ale potřebné finance

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Město získalo pozemky za dva miliony korun a může nyní zpracovat dokumentaci ohledně propojení dvou obchodních zón. Peníze na novou komunikaci ale v rozpočtu zatím scházejí.

Město má již delší dobu v plánu propojit nákupní centra mezi Březhradem a Pražským Předměstím, konkrétně se jedná o obchodní zóny Tesco a Makro. Radním se podařilo letos vykoupit strategicky výhodné pozemky na Pražském Předměstí, nyní se chystají na zpracování projektu. K propojení by mělo dojít pomocí čtvrtého ramene kruhové objezdu u Tesca, což zajistí pěším i cyklistům bezpečnější pohyb. Měla by se díky tomu zkrátit také trasa linek MHD. Ve výsledku by mělo jít o investici ve výši čtrnácti milionů korun, s potřebnými financemi ale zatím v rozpočtu města nebylo počítáno. „Věřím, že celou věc se podaří dotáhnout do zdárného konce, jelikož toto propojení je skutečně důležité a potřebné. Ocení ho nejen návštěvníci obchodních center, ale také místní z Pražského Předměstí a Březhradu,“ dodává primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.