Napříč krajem bylo zapotřebí hasičů u několika bouraček, při jedné z nich se zranili čtyři lidé

foto: HZS Královéhradeckého kraje (České Meziříčí)

KRÁLOVÉHRADECKO – Autobus ve škarpě, střet dodávky s osobním autem, nebo převrácené osobní vozidlo na střechu, nejen takové byly včerejší zásahy profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek. Při nehodách se bohužel zranilo celkem osm lidí.

Na Hradecku se staly tři dopravní nehody. V Chlumci na Cidlinou potřeboval krátce před půl desátou dopolední vyprostit ze škarpy autobus. Při nehodě nedošlo k žádnému zranění. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov a místní dobrovolná jednotka Chlumec nad Cidlinou.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve Smidarech v části Chotělice se stala nehoda dvou osobních vozidel. Na místo museli krátce po jedné hodině odpolední vyrazit profesionální a dobrovolní novobydžovští hasiči. Čtyři zranění lidé museli být předáni do péče zdravotnické záchranné služby.

Krátce před pátou hodinou odpolední došlo v Kosicích ke střetu dodávky s osobním vozidlem. Při nehodě se zranili dva lidé a potřebovali péči zdravotnické záchranné služby. Profesionální a dobrovolní hasiči z Nového Bydžova zajistili úklid komunikace a zprůjezdnění vozovky.

Na Jičínsku bylo zapotřebí hasičů u dvou bouraček. Profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic museli zasahovat u převráceného auta na střechu u obce Bašnice. K nehodě došlo krátce po půl páté odpoledne. O jednoho zraněného se postarala zdravotnická záchranná služba.

V Ostroměři téměř hodinu po poledni došlo ke střetu osobního auta a dodávky, dodávka poté skončila ve škarpě. „Zpět na silnici ji vytáhl vyprošťovací automobil hasičů. Na místě byli profesionální hasiči z Hořic a Jičína, nehoda se obešla bez zranění,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na Náchodsku bylo zapotřebí hasičů v Náchodě v části Běloves. Zde se krátce před sedmou hodinou večerní střetla dvě osobní auta. Silnice musela být v místě nehody na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Náchodští profesionální hasiči během ní odstranili následky nehody.

Na Rychnovsku došlo také ke dvěma dopravním nehodám. Krátce před jednou hodinou odpolední bouralo osobní auto v Borovnici v části Přestavlky. Svou jízdu řidič ukončil s převráceným vozidlem na střechu. Naštěstí se nikdo nezranil. Zasahující profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí přetočili auto zpět na kola, zabezpečili ho proti požáru a pro jistotu odpojili autobaterii. Poté uklidili na silnici následky nehody.

V Českém Meziříčí zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky u střetu dvou osobních aut. Jeden zraněný potřeboval péči záchranářů.