K záchraně zdravotně indisponovaného musel do Adršpašských skal přiletět vrtulník

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Tuto středu v pravé poledne potřeboval pomoc hasičů a zdravotnické záchranné služby člověk, který v oblasti Horního Adršpachu dostal zdravotní potíže. Ze skal musel být transportován pomocí lanového podvěsu pod vrtulníkem.

„Komplikací bylo, že se nacházel pro techniku v nedostupném terénu Adršpašských skal u Adršpašského jezírka na nástupní ploše na pramice. Na místo byli vysláni kromě posádky ZZS také dobrovolní hasiči z Adršpachu a profesionální ze stanice Trutnov,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Z důvodu náročnosti okolního terénu bylo rozhodnuto, že pacienta vyzvedne v místě vrtulník letecké záchranné služby pomocí lanového podvěsu. Hasiči a záchranáři pacienta zajistili a připravili na nástupní plochu. Poté se pro něj mohl slanit letecký záchranář společně s lékařkou. Ve vakuové matraci a transportní síti byl poté pacient v 50metrovém podvěsu transportován na vhodné místo k dalšímu ošetření.