Dva zranění lidé potřebovali zachránit v Adršpašských skalách

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Všechny složky integrovaného záchranného systému musely uplynulou neděli vyrazit do skal hned dvakrát na záchrannou akci. Pomoc potřeboval zraněný horolezec a člověk se zdravotní indispozicí, oba skončili v péči zdravotnické záchranné služby.

Nejprve byl o půl třetí odpoledne vyhlášen poplach kvůli zraněnému horolezci u skalního útvaru Starosta. „V doprovodu a po základním ošetření od známých se osoba dopravila naproti složkám IZS skalami ke Krakonošovu piánu. Tady už našli hasiči zraněného i v péči policejní hlídky, která ho převezla dál směrem k sanitnímu vozu zdravotnické záchranné služby,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Druhý zásah byl více náročnější, a to zejména kvůli transportu pacienta. Šest minut po půl třetí odpoledne byl na tísňovou linku nahlášen zhoršující se zdravotní stav jednoho člověka. Ten se nacházel shodou okolností velice blízko, kde zasahovaly jednotky IZS poprvé. O indisponovaného se okamžitě postarali záchranáři. Poté co byl pacient stabilizován, byl ve vakuové matraci snesen na místo, kam se mohla dostat zásahová technika i se sanitkou.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Broumova a Náchoda, dobrovolné jednotky Teplice nad Metují a Adršpach, také Skalní záchranná služba, Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje a Policie ČR.