V rodinném domě byli nalezeni tři mrtví lidé, dva dospělí a malé dítě

ilustrační foto

KRÁLOVÉHRADECKO – Tragická událost byla nahlášena na policejní tísňovou linku ve včerejších odpoledních hodinách. Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky, kriminalisté a technici. V šetření je nyní podezření na dvojnásobnou vraždu a sebevraždu.

Ke všemu došlo v jednom rodinném domě v Javornici na Rychnovsku. Policisté až do pozdních nočních hodin za účasti soudního znalce společně zjišťovali okolnosti násilného úmrtí 31letého muže, 32leté ženy a 4letého dítě. Všichni tři měli střelná poranění. Došlo také na výslechy příbuzných a sousedů.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Z prvotního šetření kriminalistů lze dovodit, že muž usmrtil svoji manželku a syna a poté sebe, kdy motivem jednání byly zřejmě rodinné problémy. Zda předpoklad o vzniku úmrtí je správný, potvrdí až nařízená soudní pitva,“ komentuje tragickou událost mluvčí policistů Iva Kormošová. Policisté při prohlídce rodinného domu nalezli  brokovnici, další střelné zbraně a střelivo. Toto všechno bylo zajištěno ke znaleckému zkoumání. Z evidencí bylo zjištěno, že muž držel zbraně legálně.

Dle trestního zákoníku za trestný čin vražda hrozí pachateli trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.