I Rumcajsovo město má nyní svou mluvící rouru

Foto: Oficiální www města Jičín

JIČÍN – Kovovou novinkou, která mluví i zpívá, se nyní může pochlubit i město pohádek. Hravou pamětní deskou místa se pyšní i další tuzemská a zahraniční města jako New York či Paříž.

Již od pátku 17. června má i město Jičín kovovou mluvící rouru tzv. Poesiomat, který stojí u Valdické brány. Slavnostně ho odhalili zástupci města s Nadačním fondem Jičín – městem pohádky autorem této novinky Ondřejem Kobzou. Poesimomat začne občanům po zatočení klikou recitovat, vyprávět příběh města, zpívat nebo hrát a je určen jak dětem, tak i dospělým. „Nápad na Poesiomat v Jičíně se nám i městu od začátku líbil. Poesiomat je velmi zajímavý a hravý prvek v prostoru a věříme, že se rychle stane oblíbeným lákadlem pro obyvatele i návštěvníky Jičín. Zároveň je to pro nás skvělý prostředek, jak představit město pohádky lidem po celý rok,” uvedl za Nadační fond Jičín – město pohádky Jan Košíček.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.