Hořelo v domově pro seniory, evakuováno muselo být 84 lidí

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Dnes krátce po desáté hodině dopolední byl na tísňovou linku hasičů nahlášen požár v objektu domova pro seniory v Riegrově ulici v České Skalici. Na místo musely přispěchat čtyři jednotky hasičů.

Po příjezdu na místo hasiči velice rychle zjistili, že k zahoření došlo od mandlu v suterénu objektu. „Celkem 84 lidí bylo z objektu evakuováno ještě před příjezdem jednotek, stejně tak se před dojezdem hasičů podařilo lokalizovat požár jednomu ze zaměstnanců pomocí hasicího přístroje. Část klientů mohla zůstat v nezasažené části objektu, kde byla pod dozorem personálu,“ komentuje událost mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zakouřené prostory musely být odvětrány pomocí přetlakové ventilace. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění. Plameny ohně napáchaly škodu za zhruba 100 tisíc korun, k zahoření mandlu došlo kvůli technické závadě.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolné jednotky Česká Skalice, Nové Město nad Metují a Velká Jesenice.