Na začátku prázdnin se opět roztočí pedály závodníků horských kol a enduro

foto: Kupkolo.cz MTB Trilogy

NÁCHODSKO – Jediný etapový závod tohoto druhu na území Česka letos vstoupí do druhé dekády. Závod Kupkolo.cz MTB Trilogy v Teplicích nad Metují není závod jen pro dospěláky. Svůj etapový závod si vyzkouší i malé cyklistické naděje, a to od těch nejmenších na odrážedlech. Možná, že i vy se zúčastníte zajímavé akce.

Loňský rok byl bohužel poznamenaný pandemickou situací a nemohlo tudíž přijet mnoho zahraničních závodníků, ale i přesto jich startovalo více než padesát. Organizátoři věří, že cizinců na startu v roce 2022 opět přibude. „Určitě nám loni chyběli závodníci z Polska nebo ze Španělska, které jsme byli zvyklí ve startovní listě vídat“, říká ředitel závodu Véna Hornych.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Závod odstartuje tento pátek 1. července a jeho zázemí bude již tradičně v parku v Teplicích nad Metují. Slavnostní vyhlášení celkových výsledků proběhne 5. července 2022. „Pro závodníky budou opět připraveny plochy, na kterých budou moci parkovat, stanovat či kempovat. Samozřejmě mohou využívat ubytovacích zařízení v Teplicích nad Metují a jeho okolí“, za organizátorský tým vysvětluje Lenka Kráčmarová.

Loňský jubilejní ročník doznal dvou zásadních změn – závod se rozrostl o jednu etapu, tudíž závodníci absolvují 10km Prolog a čtyři zhruba 70km etapy. „Oproti původnímu tříetapovému formátu, který provázel závodníky po česko-polském pohraničí od Vraních hor přes Góry Javorzie a Sowie či Broumovské stěny až k horám Orlickým, závodníci ve čtvrté etapě zavítají na Trutnov Trails. A poslední den závodu si „odpočinou“ na upravených trailech, když předchozí dny stráví v panenské surové přírodě Broumovska“, sděluje ředitel a stavitel tratí závodu Véna Hornych a dodává: „Závodníci na Áčkové trati ujedou 292 km a nastoupají téměř 11 000 m. Letos jsme se rozhodli i pro ženy elite vypsat trať Béčkovou a věříme, že se jich do této kategorie přihlásí víc. To Áčko je opravdu velmi náročné.“

Děti, které se závodu zúčastní závodí primárně v parku v Teplicích nad Metují, jen ti nejstarší ze žákovských kategorií vyrazí na Céčkovou trať. Kupkolo.cz MTB Trilogy – KIDS. V něm je čekají 4 etapy, jen Prolog pro děti závodící v parku nemají.

Podle Martiny Chrástkové se závodníci mohou přihlásit do dvou závodů: maraton a enduro. „Maratonci, kteří absolvují trať ze startu do cíle co nejrychleji si mohou vybrat ze tří tratí: A–Extreme, B–Moderate a C–Easy. Pro enduristy jsou vypsané jen první dvě tratě: A–Extreme a B–Moderate. Jejich výsledné umístění se počítá ze součtu časů tzv. eRZet, které jsou měřené. Úseky mezi eRZetami musí závodníci absolvovat svými silami, většinou jedou opravdu „vejletním“ tempem“, dodávají organizátoři. Závod je také zařazen do seriálu Prima Cup a je též součástí Českého poháru maratonu horských kol.

Na závod se můžete přihlásit zde.

Sledovat můžete Facebook závodu zde, nebo Instagram zde.