Dřevostavba za několik milionů vyhořela do základů

foto: HZS Královéhradeckého kraje a JSDH Červený Kostelec

NÁCHODSKO – Včera muselo krátce po půl čtvrté odpoledne přispěchat do České Skalice, konkrétně do části Malé Skalice, jedenáct hasičských jednotek k rozsáhlému požáru dřevostavby. K zahoření došlo bohužel kvůli nedbalosti.

„Objekt byl zasažen v plném rozsahu, na likvidaci bylo nasazeno několik vodních proudů. Dům měl slaměnou izolaci a uvnitř byly uskladněné další balíky se slámou, to vše přispělo k rychlému rozšíření požáru na celý prostor. Pohyb v objektu byl tak pro zasahující nebezpečný a zásah byl veden primárně zvenčí,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Intenzita požáru byla tak silná, že docházelo k samovolné destrukci objektu. Uvnitř vyhořela i jedna tlaková 10 kg propanbutanová lahev. Po dohodě s majitelem byla dřevostavba ponechána, aby kontrolovaně dohořela. Hasiči ochlazovali okolí, vedle objektu stojící přístavek a také padající trosky. Škoda, kterou plameny ohně napáchaly, byla odhadnuta na 5 milionů korun.

Na místě zasahovaly hasičské profesionální jednotky Jaroměř, Náchod, Hradec Králové a dobrovolné jednotky Česká Skalice, Velká Jesenice, Provodov-Šonov, Nové Město nad Metují, Jaroměř, Chvalkovice, Hořičky, Červený Kostelec.