Plameny ohně způsobily na přístavku rodinného domu škodu za několik set tisíc korun

foto: JSDH Červený Kostelec

NÁCHODSKO – Včera, krátce po šesté hodině večerní, musely přispěchat čtyři hasičské jednotky do Červeného Kostelce k likvidaci požáru. Šlo doslova o minuty, protože v ohrožení byl rodinný dům za několik milionů korun.

K požáru došlo v ulici Za Občinou, naštěstí se při něm nikdo nezranil. Hasiči jej rychle lokalizovali a podařili se dům za zhruba 4 miliony korun ochránit. „Na likvidaci požáru byl nasazen vysokotlaký proud vody a další vodní proud, těsně před 19. hodinou hlásil velitel zásahu likvidaci události. Majiteli byla nařízena dohlídka nad místem požáru,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Škoda, kterou oheň napáchal byla předběžně stanovena na 200 tisíc korun. Proč k zahoření došlo, je nyní předmětem vyšetřování. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky Červený Kostelec, Horní Radechová a Rtyně v Podkrkonoší.