Hromadná dopravní nehoda zablokovala na několik hodin silnici v Bílsku u Hořic

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Toto úterý došlo krátce po čtvrté hodině odpolední k hromadné dopravní nehodě, která se stala na silnici I. třídy č. 35. Celou situaci rozpoutal dvaačtyřicetiletý řidič dodávky Citroën, který nedodržel na přímém úseku bezpečnou vzdálenost mezi vozidly. Za svůj skutek si vysloužil pokutu.

Šofér dodávky jel od Hořic na Ostroměř kvůli nedodržení vzdálenosti mezi auty narazil do osobního vozidla Škoda Fabia, které narazilo do před ním stojícího přívěsu a osobního automobilu VW Passat.  „Dvacetiletý řidič Škody Fabia byl vlivem nárazu následně odhozen do protisměru, kde se střetl s projíždějícím VW Multivan. Sedmačtyřicetiletý řidič Multivanu následně narazil do reklamní cedule a stánku se zmrzlinou,“ říká policejní mluvčí Eliška Majerová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté u všech řidičů provedli dechové zkoušky na přítomnost alkoholu, které ukázaly negativní výsledky. Velkým štěstím bylo, že se při nehodě nikdo nezranil. Celková hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 830 tisíc korun.

Kvůli nehodě byla komunikace více jak čtyři hodiny blokována, provoz byl odkláněn po objízdných trasách. Za přestupek v dopravě udělili jičínští dopravní policisté řidiči Citroënu pokutu na místě ve výši 2 tisíce korun.