Vandal se vyřádil na třicet let starém stromě

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Dosud neznámému pachateli zřejmě překážel vzrostlý strom, proto ho nařízl pilou a navrtal do něj několik otvorů. Městská policie prosí veřejnost o spolupráci v pátrání, strom bude muset být z důvodu poškození trvale odstraněn.

V současných dnech pátrá městská policie po dosud neznámém vandalovi, který poškodil strom v Erbenově ulici ve Dvoře Králové nad Labem, konkrétně se jedná o třicet let starý morušovník. Strom nařízl pilou, navrtal do něj několik otvorů o průměru dvou centimetrů a pravděpodobně do nich nalil neznámou látku. Poškození morušovníku si všimli pracovníci technických služeb ve středu 13. července. Škoda na stromu zatím ještě nebyla vyčíslena. „Žádáme občany, kteří si v blízkosti poškozeného stromu všimli něčeho podezřelého, aby se obrátili na městskou policii,“ obrací se na veřejnost za město Miroslava Kameníková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.