Osvěžující nepečený dezert z meruněk. Nevadí, pokud použijete levnější meruňky druhé jakosti, naopak

Foto: Rýdlová J.

Sezóna meruněk je v plném proudu. Meruňky jsou skvělým ovocem pro přípravu nejrůznějších zákusků. Zejména v letním horku přijde vhod rychlý recept bez pečení, který vás svou chutí a lehkostí osvěží. Navíc právě teď cena meruněk je díky sezóně relativně nízká. Pokud potřebujete ušetřit, kupte je výhodně třeba v odpoledním výprodeji na trhu. Vůbec nebude vadit, budou-li příliš měkké nebo trochu pomačkané. Stejně je totiž budete muset nejdříve povařit.

Kolik meruněk pokryje denní potřebu céčka

Kromě své nezaměnitelné chuti mají meruňky mnohé další přednosti. Syrové jsou bohaté na vitamín C. Přibližně tři až čtyři středně velké plody stačí k pokrytí poloviny denní dávky tohoto vitamínu. Druhým nejvíce zastoupeným vitamínem v meruňkách je vitamín A. V malém množství obsahují meruňky rovněž další nutné vitamíny a minerály. Jsou rovněž zdrojem vlákniny.

Meruňkový dezert ze zakysanou smetanou

Suroviny

2 vanilkové pudinky

500 g čerstvých meruněk nebo 1 velká konzerva kompotovaných

750 ml tekutin (šťáva z meruněk + voda)

250 g dětských piškotů

300 g zakysané smetany (nejlépe 18%)

Kokos

Cukr

Čokoláda na ozdobení (není nutná)

Postup

Čerstvé meruňky nakrájíme a vhodíme do 500 ml vroucí vody. Můžeme jich samozřejmě použít i více, než jen 500 g. Povaříme, dokud nezměknou, osladíme a scedíme. Ovoce necháme vychladnout a horkou šťávu použijeme na přípravu pudinku. Pudinkový prášek rozmícháme v 250 ml studené vody a vmícháme do mírně vařící meruňkové šťávy. Vznikne nám tak hustý pudink. Po vychladnutí do něj opatrně vmícháme zakysanou smetanu a dle potřeby dosladíme.

Dortovou formu vyložíme pečicím papírem nebo potravinářskou folií a na ni naskládáme první vrstvu: piškoty, meruňkový krém ze zakysané smetany, kousky meruněk (můžete je i rozmačkat na pyré) a nakonec posypeme kokosem. Stejně položíme druhou vrstvu, přičemž piškoty dáme plochou stranou nahoru. Povrch namažeme zbytkem krému a posypeme kokosem. Můžeme jemně ozdobit čokoládovou polevou. Necháme odležet v chladnici, minimálně 12 hodin.

Přejeme dobrou chuť!