Dopravní policisté se zaměří na kontrolu nákladních vozidel

foto: Policie ČR

KRÁLOVÉHRADECKO – Od dnešních ranních hodin se dopravní policisté Královéhradeckého kraje zapojili do dvoudenní dopravně bezpečnostní akce v rámci celoevropské organizace „Roadpol“. Na několika stanovištích napříč krajem na silnicích I. třídy si pořádně proklepnou osobní a nákladní vozidla.

Policisté se při kontrolách zaměří také na nákladní dopravu spojenou s přepravou nebezpečných věcí podle evropské dohody ADR. Většinou se při takové přepravě jedná o hořlavé, žíravé, nebo výbušné nebezpečné předměty, které mohou být nevhodným přepravováním a nedodržením bezpečnostních norem ohrožením bezpečnosti osob, majetku a životního prostředí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Krom toho „dopraváci“ důkladně kontrolují technický stav vozidel, zaměřují se na omezení jízdy některých vozidel a na samotnou kontrolu hmotnostních limitů u nákladních vozidel. V průběhu silničních kontrol neopomeneme samozřejmě ani předkládání dokladů potřebných pro provoz a řízení motorového vozidla, ani provádění dechových zkoušek na alkohol či testů na drogy,“ říká policejní mluvčí Šárka Pižlová.

V neposlední řadě se budou policisté také věnovat i nelegální migraci, pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech.