Konec starých časů aneb na Bělehrad!

foto: Vojensko historický spolek c.k. Monarchie

HRADECKO – Už tuto sobotu proběhne v areálu zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou velkovýpravná mezinárodní akce, jejíž náplní bude ukázat život z bojiště 1.světové války. Mimo jiné na návštěvníky čekají ukázky jízdy na historických kolech, dobový fotoateliér, vojenské ležení a dámy v dobových kostýmech.

„Na pozadí životních osudů šlechtického rodu Kinských představíme události před Sarajevským atentátem, bohatý spolkový život v monarchii do vyhlášení Mobilizace 26.7.1914 a symbolický odchod vojenských jednotek na srbské bojiště,“ řekla k akci Martina Kubešová ředitelka kulturních památek Kinský dal Borgo.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na akci se ještě můžete těšit na vystoupení C. k. Polního dechového orchestru, C. a k. četnickou stanici, vojáky v uniformách Rakousko-uherské armády, ale i armády císařského Německa i armády královského Srbska

Vše vypukne 30.7.2022 od 10.00-20.00 hodin.

Program akce:

  • 10.00-12.00 – zahájení – Koncert C. k. polního dechového orchestru, módní dobová přehlídka a představení historických spolků. Po celou dobu programu je možno navštívit aktuální prohlídkové okruhy zámku.
  • 13.00- 17.00 – Další vystoupení C. k. polního dechového orchestru, módní dobová přehlídka a vyhlášení manifestu ,,Mým národům“ (mobilizace 1914). V tomto čase proběhne nástup a přehlídka výstroje zúčastněných armád, symbolický odchod jednotek na bojiště Velké války.
  • 16.00 – Ukázka z bojišť Velké války. Bojová ukázka proběhne ve vyznačeném prostoru zámeckého parku.
  • 17.00 – Ukončení akce se slavnostním defilé jednotek.
  • 18.00-20.30 – Zahraje k poslechu a tanci hudba Originální pouťový šraml aneb Pepíci z Moravy.

Vstupné: 190 korun, děti a držitelé ZTP 130 korun, rodinné vstupné: 490Kč (2+2) a parkování zdarma. Prohlídky zámku (9.00-19.30) nejsou v ceně programu zahrnuty.