Kvůli požáru bytovky muselo být 17 lidem nalezeno náhradní ubytování

foto: HZS Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – Krátce po jedenácté hodině noční musely přispěchat čtyři hasičské jednotky do Úpice, kde v ulici Palackého hořela půda bytovky. Kvůli značně zakouřeným prostorům museli hasiči zasahovat v dýchací technice a použít i výškovou techniku.

Při příjezdů jednotek na místo, bylo zjištěno, že se všichni obyvatelé bytovky stihli včas dostat z hořícího objektu. „Protože se požár šířil i střechou ven, museli zasahující rozebrat část střešní konstrukce až na krovy, aby mohli uhasit všechna skrytá ohniska. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 02:04 hod.,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Byty byly po řádění ohně neobyvatelné, ty v půdní vestavbě poškodil oheň a zplodiny hoření, další pak hasební voda. Starosta města, zařídil 17 lidem náhradní ubytování, jeden z obyvatel musel být v péči zdravotnické záchranné služby.

Místní dobrovolná jednotka až do dnešního rána dohlížela na požářiště. Proč k požáru došlo není zatím objasněno. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky Úpice, Havlovice a Batňovice.