Uplynulý víkend byl ve znamení krádeží kol, elektrokol a elektrokoloběžky

ilustrační foto

KRÁLOVÉHRADECKO – Policistům bylo nahlášeno celkem osm ukradených dopravních prostředků. Přitom všechny byly uzamčeny nebo uloženy v uzavřených prostorech. Abyste jen tak snadno nepřišli o svůj majetek, radí policisté využít například mikročipů. Majitel si čipem označí své kolo, a do registru zadá své kontaktní údaje pro případ vrácení nalezeného kola.

„Ze soboty na neděli zmizela tři elektrokola na Náchodsku v celkové hodnotě bezmála 190 tisíc korun. Na Trutnovsku zase dvě z celkových čtyř ukradených kol neznámý pachatel odcizil z uzamčeného střešního nosiče zaparkovaného vozidla. Nahlášená odcizená elektrokoloběžka, k jejíž krádeži zřejmě došlo již dříve, zmizela na Jičínsku ze sklepní kóje bytového domu,“ říká mluvčí policistů Lucie Konečná.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dojde-li i přes veškerá bezpečnostní opatření, které provedete ke krádeži vašeho kola, neprodleně ji ohlaste a neváhejte použít linku 158, snížíte tak náskok pachatele a jeho šanci, že zůstane nevypátrán.