Hradečtí celníci vybrali na pokutách za nezaplacené dálniční známky skoro 3,6 milionu korun

foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj

KRÁLOVÉHRADECKO – O tom, že se jízda po dálnici bez dálniční známky může nepříjemně prodražit, se jen na úseku dálnice D11 během prvního prázdninového měsíce přesvědčilo 427 řidičů. Královéhradečtí celníci jim uložili pokuty za téměř 800 tisíc korun.

„Za 1. pololetí tohoto roku odhalili celkem 1636 řidičů vozidel do 3,5 tuny, kteří zpoplatněný úsek využili bez úhrady elektronické dálniční známky a inkasovali od nich pokuty ve výši téměř 2,8 milionu korun. Při kontrolách elektronického mýta u vozidel nad 3,5 tuny zjistili 732 porušení a uložili pokuty převyšující 1 milion korun. Nejčastěji se jednalo o vozidla s nedostatečnou sazbou mýtného, kdy řidiči chybně zadali počet náprav,“ říká mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dalších téměř 520 tisíc korun celníci vybrali od 266 lidí, kteří nezaplatili za uložené dopravní pokuty. Nová kompetence celníků, s možností zabavit SPZ a tím zabránit v další jízdě šoférům, kteří neuhradili pokuty, má velkou úspěšnost. A to nejen u českých řidičů, ale také u těch zahraničních. Ti v královéhradeckých statistikách celníků zaujímají více než třetinu z celkového počtu.