Brutal Assault nabídne rekordní počet 151 kapel v pěti dnech

NÁCHODSKO – Už v úterý 9. srpna 2022 se tisícům milovníků extrémní hudby znovu otevřou brány pevnosti v Josefově. Začne jubilejní pětadvacátý ročník festivalu Brutal Assault, který nabídne koncerty mnoha kapel a také již zavedené horor kino, autogramiády, ale i výstavy.

Brutal Assault se v letošním roce rozrůstá o další festivalový den. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě poprvé začíná už úterním programem, který se naplno rozjede po 14. hodině. Na festivalu zahraje pořádná porce kapel, mezi nimi také legendy Mercyful Fate, Cannibal Corpse, Mayhem, nebo Cradle Of Filth.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Festival si dlouhodobě zakládá na tom, že nemá headlinery, ale staví na vyrovnaném lineupu. „Přesto nejvýraznější a nejvýznamnější jméno letošní sestavy jsou určitě okultní heavymetalisté Mercyful Fate v čele s ikonickým frontmanem Kingem Diamondem,“ podotýká za organizátory Pavel Pavlík. „Mercyful Fate hrají znovu po 23 letech koncertní pauzy, takže v tomto případě jde o exkluzivní vystoupení,“ dodává.

Tradiční součástí festivalu odehrávajícího se na pěti scénách bývá je i bohatý doprovodný program, mezi něj budou patřit také tři výstavy. Přibude též postapokalyptická zóna inspirovaná filmy Mad Max a počítačovou hrou Fallout, jazzová vinárna s živým pianistou, Plechová huba – soutěž v pojídání chilli, podzemní atrakce Pit of Doom pro odvážné, nebo Brut ALE – speciálně uvařené pivo pro 25. výročí festivalu.

Akce Brutal Assault proběhne od 9. do 13. srpna 2022 v pevnosti Josefov. Další informace naleznete zde.