Dealer pervitinu a pěstitel marihuany byli zadrženi

ilustrační foto

TRUTNOVSKO/HRADECKO – Na začátku tohoto týdne trutnovští policisté společně s kriminalisty krajského TOXI týmu zadrželi 33letého distributora pervitinu, o den později potom s hradeckými kolegy 34letého pěstitele marihuany. Oba muži se teď mohou těšit při prokázání viny na několik let pobytu za mřížemi.

První 33letý muž z Trutnovska byl zadržen toto pondělí. Kriminalisté mu kladou za vinu, že během dvou let z léků, které si dovážel z Polska, vyrobil 0,5 kg pervitinu, který prodával dalším lidem a část z toho užil sám. „Pachatele jsme sledovali několik měsíců. Provedenou domovní prohlídkou jsme zajistili varnu, větší množství chemikálií k výrobě pervitinu, 10 gramů pervitinu a rostlinnou sušinu. Obviněnému muži je dále kladeno za vinu přechovávání 49,5g pervitinu, 22,27g rostliny konopí a 4 tablet extáze, které byly u něho nalezeny při kontrole před vstupem na nedávný hudební festival,“ říká mluvčí policistů Lucie Konečná. Hříšníkovi hrozí až deset let ve vězení.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Druhý 34letý muž byl zadržen následující den na Hradecku. Ten měl pro změnu od června letošního roku vypěstovat 159 rostlin konopí. Ty však nesklidil, místo něj se o to postarali policisté. Od chvíle, kdy se kriminalisté o muže začali zajímat, k jeho zadržení uplynuly jen dva týdny. „Policisté při domovní prohlídce zajistili nejen rostliny konopí, ale i hnojivo a technologické příslušenství a vybavení k pěstování těchto rostlin. Zajištěné rostliny, včetně sušiny, společně se zajištěným vybavením pěstíren budou podrobeny znaleckému zkoumání,“ komentuje mluvčí. Muži teď hrozí 5 let pobytu za mřížemi.