Schaumburská slavnost na náchodském zámku se kvapem blíží

foto: Státní zámek Náchod

NÁCHODSKO – Druhou srpnovou sobotu nabídne náchodský zámek zajímavý celodenní program včetně kostýmovaných prohlídek. Spolu s rodinou posledních majitelů Schaumburgů budete účastníky zámecké zahradní slavnosti, na které vás čekají rozličné aristokratické kratochvíle jako hudba a tance 19. století. To však není zdaleka všechno.

Malé i velké pobaví středověký kejklíř, drobnou památku na den plný zábavy či něco dobrého na zub můžete pořídit u řemeslníků na nádvořích zámku. Také si můžete připomenout 155. výročí založení vojenského hřbitova v aleji Kateřiny Zaháňské, a to spolu s vojáky z války roku 1866, nebo také při komentovaných prohlídkách alejí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pochopitelně, že nebude chybět ani připomínka kulatin zámeckých medvědů Ludvíka a Dáši, kteří v letošním roce slaví 30. narozeniny. Přijďte jim pogratulovat a prohlédnout si výstavu, kterou na jejich počest připraví děti z příměstského tábora Medvědí stezka pořádaného SVČ Déčko Náchod. Samotní příslušníci schaumburské rodiny vás provedou svými komnatami – dětskými pokoji, soukromými prostorami rodičů i společenskými sály a salony. Určitě se máte na co těšit!


V rámci Schaumburské slavnosti bude v sobotu 13. 8. 2022 přístupný pouze II. okruh – Zámek za Schaumburgů – a to s kostýmovanými průvodci. Zámek za Piccolominiů a Zámek hravě bude 13. 8. 2022 uzavřen. Vstup do areálu je zpoplatněn.

Kostýmované prohlídky v zámku: 130 Kč/základní; 100 Kč/senioři 65+, mládež do 25 let, držitel průkazu ZTP a ZTP/P; 50 Kč/děti od 6 do 18 let; zdarma děti do 6 let

Vstupné do areálu zámku (včetně vstupu na věž): 70 Kč/jednotné; děti do 6 let zdarma