Video: I přes zákaz řízení usedl za volant, navíc byl značně opilý

ilustrační foto

NÁCHODSKO – Na tuto středu jistě dlouho nezapomene 63letý šofér osobního auta MINI. Ten má od července tohoto roku zákaz řízení na 36 měsíců za jízdu pod vlivem alkoholu. Přesto ho to nijak neodradilo, aby se posadil za volant znovu. Za to může nepolepšitelný hříšník nyní čekat až dvouletý pobyt za mřížemi.

Muž byl při běžné kontrolní činnosti zastaven v obci Vršovka policisty z Nového Města nad Metují. Ihned jim sdělil, že má platný zákaz řízení a řidičský průkaz mu byl zadržen, což si policisté ověřili provedenou lustrací. „V červnu byl totiž kontrolován v centru Nového Města nad Metují a policisté mu naměřili přes 3,5 promile alkoholu v dechu. Kontrolou vozidla následně hlídka zjistila, že má automobil propadlou technickou kontrolu,“ říká policejní mluvčí Eliška Majerová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté pochopitelně i tentokrát vyzvali muže k podrobení se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, přístroj naměřil hodnotu 2,28 a opakovaně 2,5 promile alkoholu v dechu.