Od září se autobusy vrací na svou trasu

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Práce na velmi důležitém dopravním uzlu v centru města pokračují podle stanoveného harmonogramu, od podzimu budou předělanou křižovatkou opět projíždět autobusy. Náhradní zastávky ale prozatím ještě zůstávají.

Stavební práce v centru města na křižovatce Fortna probíhají podle plánů, dokončen byl již kruhový objezd. Na podzim zde budou postaveny nové autobusové zastávky. Již od čtvrtka 1. září by se na nově předělaný úsek mělo vrátit třináct linek MHD, ty budou projíždět již zrekonstruovanou křižovatkou. Jde o spoje č. 2, 4, 16, 18, 19, 21, 23, 27, 33, 16Š, 23Š, 53 a 54. „Autobusové linky MHD budu i nadále zastavovat na náhradních zastávkách, jelikož ty původní se nyní kompletně předělávají. Trolejbusy by se na trasu měly vrátit také, ale až o měsíc později. Ačkoli je trolejové vedení již dokončeno, tak jej spustíme až v momentě, kdy bude dokončena oprava Moravského mostu. Jde nám především o bezpečnost,“ dodává za město Pavel Marek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.