Cestující by se mohli dočkat městské vlakové linky

Foto: Oficiální www města Trutnov (Miloš Šálek)

TRUTNOV – Doprava bude po zprovoznění polské dálnice mnohem hustší, město očekává každodenní kolony aut. Rozhodlo se proto přijít s návrhem o zřízení městské vlakové linky, která by byla pro občany mnohem rychlejší.

Dlouhodobě se řeší, aby se občané rychleji dostali do centra a neuvízli v koloně na Polské ulici. Zastupitelé budou začátkem září jednat o tom, zda ve městě zřídit městskou vlakovou linku. Trať z obce Libeč přes Poříčí až na hlavní nádraží by od jara příštího roku mohla být posílena o šestnáct nových spojů. Radnice má v úmyslu přizpůsobit městskou hromadnou dopravu tak, aby na vlaky navazovala. Pokud by byla městská vlaková linka schválena, město by muselo počítat s každoroční investicí ve výši jednoho milionu čtyři sta tisíc korun. „S krajským úřadem jednáme o akceptaci předplacených kuponů městské hromadné dopravy. Díky tomu bude ve vlaku i v autobusu platit jedna jízdenka. Nepřejeme si, aby jízdné zdražilo. Chceme, aby městská hromadná doprava byla atraktivní a aby se ji lidé naučili co nejvíce využívat,“ říká starosta města Michal Rosa.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.