Rekonstrukce čistírny bude stát miliony

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Město zahájilo rekonstrukci, která je pro něj zásadní jak rozsahem, tak i náklady. Práce budou rozděleny do dvou etap a měly by trvat více než jeden rok. Ve výsledku půjde o mnohamilionovou investici, pomoci by mohla dotace.

V posledních dnech byla zahájena rekonstrukce čistírny odpadních vod ve Dvoře Králové nad Labem. Práce budou rozděleny do dvou etap, první bude stát okolo sedmi milionů, druhá zhruba šedesát milionů korun. Část peněz na druhou fázi by město rádo získalo z dotace, která by mohla pokrýt až třetinu nákladů. Na podzim příštího roku by pak mělo dojít k zahájení zkušebního provozu. „První etapa, kterou si zajišťujeme sami, obsahuje realizaci základní stavební připravenosti včetně nových potrubních tras pro realizaci etapy druhé, která bude obnášet obnovu a výměnu technologických celků včetně nové elektroinstalace a dispečinku,“ říká za město Petr Mrázek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.