Oblíbený rybník trpí nekvalitní vodou

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Do kempu jezdí spousta turistů, stav vody v rybníce byl však označen za nekvalitní. Radní proto chtějí provést průzkum a vymyslet řešení, jak rybník důkladně vyčistit.

Stříbrný rybník je jíž po spoustu let velmi oblíbenou turistickou atrakcí, ale voda v něm bohužel poslední dobou ztrácí na kvalitě. Město chce investovat téměř čtvrt milionu korun k průzkumu vody. Výsledkem by mělo být navržení toho, jak efektivně vodu vyčistit a udržet dlouhodobě její kvalitu. Řešení by mělo být známo nejpozději do konce února příštího roku. „Součástí studie tak bude vyhodnocení množství živin, které se dostanou do Stříbrného rybníku, a to ve srovnání s množstvím organismů, které tyto živiny mohou spotřebovat. Dále bychom se měli dozvědět odhad rozložení a kubatury sedimentu, hydrobiologická a hydrochemická hodnocení a podobně. Představen bude také návrh na optimální řešení zlepšení kvality vody a udržitelnost této změny,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.