Manželé si pronajímali auta, ale splátky nehradili. Škoda je několik milionů korun

ilustrační foto

HRADECKO – Ze zpronevěry je obviněn manželský pár, kteří jako jednatelé jedné pražské firmy zabývající se pronájmem nemovitostí uzavřeli vloni během dvou měsíců 8 smluv o operativním leasingu na pronájem motorových vozidel. Platit se jim za ně však nechtělo.

Pětatřicetiletí manželé si pronajmuli sedm aut značky Škoda – 3x Kamiq, 2x  Kodiaq, Superb, Scala a jedno Volvo XC60 v celkové hodnotě 7,5 miliónů korun. „Jelikož sjednané splátky nehradili, leasingové společnosti odstoupily od smluv a požadovaly vrácení vozidel. Na výzvu manželé však nereagovali a vozidla dále pronajímali dalším subjektům nebo je používali pro vlastní potřebu,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jakmile začali policisté případ rozplétat, tak manželský pár jedno vozidlo policistům dobrovolně vydal, po ostatních museli policisté vyhlásit pátrání. Šest se jim podařilo vypátrat, zajistit a vrátit majitelům. V pátrání zůstává poslední auto Škoda Kamiq.

Během vyšetřování vyšlo najevo, že si auta pronajímali i když věděli, že nemají peníze na zaplacení splátek, protože na jejich společnost byla již v té době vedena dvě exekuční řízení s dluhem skoro 400 tisíc korun a na každého samostatně další exekuce s celkovým dluhem za více než 800 tisíc korun.

Oběma hříšníkům nyní hrozí trest vězení v délce od 2 do 8 let.