Na Kuronské slavnosti můžete vyrazit už tuto sobotu

NÁCHODSKO – Celodenní kulturní program nabídne hudební vystoupení dětských zpěváků i velkolepý večerní koncert Malina Brothers. Chybět nebudou ukázky historického šermu, aktivity a soutěže pro děti. Samozřejmě, že přijede také jeho milost, vévoda Kuronský a Zaháňský, se svou družinou.

A kde to všechno vypukne? Kvůli plánované rekonstrukci zámeckého kopce a dalších úprav v areálu Státního zámku Náchod se uskuteční akce na Masarykově náměstí a v přilehlých ulicích. Program odstartuje v 10 hodin dopoledne a nejen náměstí bude plné zábavy. Navštívit můžete také Muzeum Náchodska v Broučkově domě, kde bude zdarma k vidění expozice Historie Náchoda a Náchodska, zajímavé v něm jistě budou i komentované prohlídky „Za Kuronskými do muzea“.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V Parku osobností si připravilo kratochvíle pro děti SVČ Déčko. Děti se mohou těšit na loutkové divadélko, taneční vystoupení a spoustu soutěží. V kostele sv. Vavřince zazpívá Smíšený pěvecký sbor Kácov, Nové Město nad Metují a také Pěvecký soubor Hron. Za kostelem budou k vidění ukázky vojenského ležení, zbraní, dobové kuchyně a šermu v podání Historického spolku Antares. Jeho milost, vévoda Kuronský a Zaháňský, se svou družinou přijede na Masarykovo náměstí ve 14 hodin.

Podrobný program a další informace naleznete zde.