Senioři oslaví ve čtvrtek svůj svátek na Pivovarském náměstí

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – V rámci oslav se uskuteční také vyhlášení Ceny sociálních služeb Královéhradeckého kraje. Návštěvníkům Svátku seniorů zahrají hradečtí swingoví bardi z Art jazz bandu, zatančí mužská baletní sestava Artrosa a své vystoupení předvede folklorní soubor Kvítek, a to není zdaleka všechno.

Po celý den mohou senioři zdarma navštívit památky města Hradec Králové, jako je Muzeum východních Čech, Galerie moderního umění, kostel sv. Mikuláše nebo vodní elektrárna Hučák.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„S našimi nejstaršími spoluobčany se díky své práci pravidelně setkávám a stále mi dokazují, jak aktivně a činorodě lze „babí léto“ života prožít. Zářijovou oslavou chceme pomoci propojovat aktivity našich nejstarších ze všech koutů našeho kraje, podpořit jejich setkávání, nabídnout jim zábavný program či prostě dobrý důvod strávit společně příjemné i zajímavé odpoledne. A také jim touto cestou vlastně poděkovat,“ říká náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová.

Od 13 hodin je do programu také zařazeno vyhlášení 12. ročníku Ceny sociálních služeb Královéhradeckého kraje. Oceněny budou organizace, obce, pracovníci v sociálních službách, terénní a komunitní služby, které přispěli mimořádným počinem nebo dlouhodobou prací k rozvoji, kvalitě a dostupnosti sociálních služeb v regionu.

Akce, která potrvá od 12 do 17 hodin nabídne také bohatou škálu doprovodných aktivit. Mezi nimi jsou preventivní programy Policie ČR, prezentace klubu Dřevěnka, ukázka paličkování a vyřezávání klubu Seniorů z Opočna, možnost změření tlaku a hodnot BMI. Bude možné se také dozvědět informace možnostech krajské sociální péče či nabídce kreativních činností prostřednictvím krajského Centra uměleckých aktivit.

Svátku se zúčastní vedle seniorů z celého kraje také zástupci sdružení z polského Dolnoslezského vojvodství či ze slovenské Banské Bystrice.